Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури України НІАЗ "Кам’янець", 2012р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • АвторАвтор: admin Опубліковано: 14-06-2017

  Музейники зустрілись у давньому Межибожі

  9 червня цього року працівники Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» - генеральний директор Фенцур В.В., учений секретар Рудюк Л.Й., головний зберігач фондів Вільчинська О.В. і зав. відділом науково-дослідної та культурно-освітньої діяльності Свінціцька Л.І. взяли участь у Третьому музейному форумі «Музей: Храм муз?2017», що відбувся у Державному історико-архітектурному заповіднику «Межибіж» за підтримки управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації та Західно-української спілки музеїв. У музейному форумі взяли участь біля 20 музейних закладів і установ з різних куточків України, які представили свої музейні продукти у 10 конкурсних тематичних номінаціях.

  У номінації «Музей як туристичний продукт» Заповідник отримав диплом за виставку «Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди» та видання «Колекція літографій Наполеона Орди з фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», адже у наших фондах зберігається значна колекція із 123 літографій митця із зображеннями пам’яток України, Білорусі та Литви.

  Під час панельних дискусій «Музей між минулим і майбутнім – від мрії до мрії», «Музей як туристичний продукт» учасники форуму обговорили своє бачення місця та місії музейних установ у сучасному мінливому світі, обмінялись професійним досвідом і кращими музейними практиками. Непідробний інтерес у присутніх викликали виступи директора Донецького обласного художнього музею (2004-2014), помічника генерального директора Національного художнього музею України, заслуженого працівника культури України Галини Чумак, директора Історико-краєзнавчого музею м.Винники і голови Західноукраїнської спілки музеїв Ігора Тимця, директора ДІКЗ «Межибіж» Олега Погорільця, менеджера проектів ГО «Вікімедія Україна» Анни Хроболової та інших.

  Презентація виставки «Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди» у Меджибізькому замку

  Нагородження Заповідника

  Родзинкою музейного форуму стала представлення марки Укрпошти із зображенням Меджибіжської фортеці та спецпогашення конверту Першого дня з нагоди її випуску.

  Учений секретар Л.Рудюк

   
 •