Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури України НІАЗ "Кам’янець", 2012р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • АвторАвтор: admin Опубліковано: 18-10-2018

  Похід у Середньовіччя

  До дня козацтва України відділ наукової та культурно-освітньої роботи Заповідника разом з Громадським товариством шанувальників історії та фортифікації провели історично-патріотичний захід для учнів місцевих навчально-виховних комплексів.

  Дійство відбувалось на пам’ятці архітектури національного значення Руській брамі. Членами товариства був розроблений сценарій заходу, за яким учні перенеслись в епоху Середньовіччя. Свято для відвідувачів розпочалось із привітального слова військових ре конструкторів та перейшло в демонстрацію лицарського бою. Потім діти вивчали рухи історичного танцю – брань. Адже історичний танець – це не лишень цікава розвага, а ще і справжнісінька машина часу, а танцюючи якийсь танець, що так само танцювали наші далекі предки 400-500 років тому назад, ми неначе зливаємось з ними, відчуваємо те саме, що вони відчували колись давно і через це відчуття вступаємо з ними у якийсь просто надзвичайний містичний зв’язок.

  Другим етапом військово-історичного заходу був лицарський турнір. Учасники турніру, розділені між собою на команди, проходили ряд перешкод і завад: стрільба з лука, стрільба з водомету, бій на мечах, їзда на літніх лижах.

  Наступним етапом дійства було історичне вивчення пам’ятки. Науковці НІАЗ «Кам’янець» провели оглядову екскурсію на Руській брамі і представили постійно діючу експозицію «Фортифікаційні укріплення Кам’янця».

  На завершення заходу учні шкіл під лицарським мечем проголосили клятву середньовічного лицаря та були висвячені в лицарі сучасності.

  Руська брама гостинно чекає на відвідувачів та поцінновувачів історії. Колектив науковців та члени Товариства шанувальників історії і фортифікації радо перенесуть Вас у часи середньовіччя, де Ви не лише почуєте історичні факти минулого, але і відчуєте їх на власному прикладі.

  До нових вражень!!!

  Науковий співробітник Герасимчук Т.А.

   
 •