Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури України НІАЗ "Кам’янець", 2012р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • АвторАвтор: admin Опубліковано: 25-06-2019

  Новинки лекційних матеріалів

  В фондах НІАЗ «Кам’янець» з’явився цікавий матеріал лекції «Кам’янець промисловий». З матеріалів лекції дізнаємося про те, що в кінці 16 століття в Кам’янці нараховувалося близько 400 ремісників, які були організовані в ремісничі цехи, а згодом були реорганізовані в ремісниче управління, яке провело переатестацію майстрів, ревізію незаконно утримуваних пекарень та майстерень. В 1902 році цехи, як організація, були ліквідовані.

  У 18 ст. з винаходом і застосуванням машин пожвавлюється розвиток фабричної промисловості. В 1867 році в місті працювало 2 цегельні, 4 салотопні, винокурний, миловарний та інші заводи. Серед великих на той час заводів у 1872 році збудовано пивоварний, приміщення якого збереглося до наших днів і є пам’яткою архітектури. За даними статистики 1913 року в нашому місті налічувалося 28 дрібних кустарних підприємств, в т.ч. 6 заводів штучних мінеральних вод, 2 пивоварно-механічні заводи, 4 цигаркові і гільзові фабрики, 2 броварні, цегельня та ін., на яких всього працювало 200 чоловік.

  В 312 ремісничих майстернях працювало 880 осіб. Кам’янець і далі залишався ремісничо-торговельним містом.

  До 2-ої світової війни в місті діяло 16 підприємств, де працювало 2,1 тис. робітників, і 23 промислові артілі. Це в 4 рази більше в порівняні з 1913 роком.

  Понад 30 заводів і фабрик з’являється у місті після 2-ої світової війни, які після розпаду Радянського Союзу в більшості перестануть працювати.

  Усіх, кого зацікавила дана інформація, просимо звертатися до відділу наукової та культурно-освітньої діяльності НІАЗ «Кам’янець» за адресою вул. П’ятницька, 9.

  Екскурсовод 2ої категорії відділу наукової та культурно-освітньої діяльності Солоп В.І.

   
 •