Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури та інформаційної політики України НІАЗ "Кам’янець", 2020р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • АвторАвтор: admin Опубліковано: 09-07-2013 

  Виставка «Архітектурні надії».

    З 26 червня до 10 липня у НІАЗ «Кам’янець» діятиме виставка «Архітектурні надії», де представлені дипломні проекти студентів випуску 2013року Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну.

  Впродовж останніх років у нашому місті склалась добра традиція – архітектори міста роблять звіт своєї щорічної роботи в переддень професійного свята. Цьогоріч це буде виставка творчих робіт членів Національної спілки архітекторів України, присвячена Дню архітектури України, що відкриється у вестибюлі будівлі Міської ради.

  Виставка Архітектурні надії

  Паралельно із роботами відомих міських архітекторів у Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець» 26 червня відкрита виставка «Архітектурні надії». На ній представлені дипломні проекти студентів випуску 2013 року, Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну, архітектурного відділення, яким керує Марчук Елла Юріївна. Звісно, це тільки невелика частина проектів. Нашу увагу насамперед привернули ті роботи,які стосуються проектування будівель, котрі розташовані на території НІАЗ «Кам’янець» та в охоронній зоні. Цікавим, з точки зору відтворення житлової забудови в каньйоні р.Смотрич і водночас графічно фахово поданим є проект Андрія Виборнова та Ярослава Бабуха на тему: «Недільна школа та будинок священика при Хрестовоздвиженській церкві». Території, що оточують Старе місто – Руські, Польські фільварки, паркова зона відносяться до охоронної зони Заповідника і тому на них поширюються певні обмеження щодо будівництва. У міській рекреаційній зоні, поряд з природнім джерелом студентами розроблені проекти «Дитячого кафе» (Валя Товстенко) та «Ресторану на 100 посадкових місць» (Антон Ковтун). У цих двох роботах подано два різних підходи до створення таких об’єктів.

  Також на виставці представлений один із кількох дипломних проектів поряд з пам’яткою архітектури місцевого значення поч. 20ст. «Пушкінським будинком» - Міським будинком культури. Це досить цікаве бачення такої споруди, як Природничий Музей (Юля Кравець). Абсолютно новим баченням відрізняються проекти Торгівельного центру (Марина Скіц) та Приватного будинку архітектора (Клара Якубовська).

  Зазначимо, що всі ці роботи були б не можливими без фахових консультацій та порад викладачів-архітекторів відділення архітектури і дизайну КПКБАіД: Олега Свінціцького, Павла Дерейчука, Ангеліни Янішевської.

  Хорошим доповненням до проектів є макети, виготовлені студентами-архітекторами 3 курсу під керівництвом викладачів малюнку та живопису: Сергія Константінова, Ольги Омельчишеної, Нелі Драчук.

   
   
 •