Старе місто функціонує як унікальний містобудівний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р. Смотрич. Враховуючи багату історико-архітектурну спадщину Рада Міністрів УРСР в 1977 році оголосила його Державним історико-архітектурним заповідником, а 30.04.1998р. Указом Президента України надано статус Національного.
 
  »» Детальніше про заповідник
Главная Контакты В избранное
 • "Спадщина у небезпеці!"

  Розпочато кримінальне провадження передбаченого ч.2 ст.298 Кримінального кодексу України. Відділ з охорони культурної спадщини міської ради спільно з Заповідником будуть відстоювати позицію щодо притягнення власника пам’ятки до відповідальності.

  » Читати більше

  Контакти:

  НІАЗ ”Кам’янець” вул. П’ятницька 9,
  м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., Україна, 32301 Міністерство культури України НІАЗ "Кам’янець", 2012р.

  тел.: (03849) 7-47-71
  факс.: 9-16-97
  http://niazkamenec.org.ua
  niazkamenec@gmail.com

 • Руська брама з баштами та укріпленнями

  АвторАвтор: admin Опубліковано: 18-04-2012 

   

  пам’ятка архітектури 15-18 ст.  Охор. №734, вул. Руська, 93.

  Руська брама з баштами та укріпленнями - один з трьох давніх в’їздів до Старого міста, складний за об’ємно-планувальною структурою та історичною функцією комплекс середньовічних споруд. Він розташований в південно-західній частині каньйону, утворюючи з веж, мурів, споруд оборонну систему, яка повністю перетинала каньйон річки Смотрич. Окремі дільниці комплексу мали додаткове навантаження гідротехнічного призначення. Шлюзові влаштування в спорудах, що перетинали русло річки, функціонували синхронно зі шлюзами Польської брами, аналогічної за рішенням оборонно-гідротехнічної системи, розташованої в північно-західній частині каньйону, є унікальним та єдиним в Україні.

  Руська брама після ремонтно-реставраційних робіт

  Руська брама після ремонтно-реставраційних робіт

  Комплекс споруд руської брами з вежами і укріпленнями розташований на правобережній смузі каньйону р.Смотрич вздовж вул.Руської. Ансамбль виступає акцентом серед оточуючої забудови і включає п’ять башт: Вартову, Прибрамну, Напівбашту, Надбрамну, Прибережну, Казематну куртину і Барбакан та Прискельний каземат, що сполучені прискельними оборонними мурами, та прибережними мурами.

  Протягом 2007-2008 років на комплексі Руської брами виконано першочергові протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи на баштах: Прибережна, Надбрамна, Прибрамна, Вартова, куртинах, галереї барбакану, замінено готові дахи, виконано реставрацію кам’яної кладки стін, розчищено кам’яні схили до міських оборонних мурів.

  Частина приміщень пам’ятки використовується як творча майстерня гончарів.

  Згідно інвестиційного проекту комплекс Руської брами планується пристосувати під культурно-ремісничий центр. Запрошуємо інвесторів до співпраці.

  Руська брама до ремонтно-реставраційних робіт

  Руська брама до ремонтно-реставраційних робіт

 •