22 червня відбулось засідання Вченої ради НІАЗ «Кам’янець», на якому розглянуто Концепцію створення Центру медико-соціальної реабілітації у будівлі пам’ятки національного значення Будинок семінарії, 1782 р., охоронний номер №1634, за адресою: пл. Польський ринок, 18, м. Кам’янець-Подільський. Ініціаторами його створення є власник пам’ятки – Курія Кам’янець-Подільської дієцезції Римсько-Католицької Церкви в Україні та Товариство Червоного Хреста України. У центрі надаватимуть реабілітаційні послуги і медичну допомогу воїнам ЗСУ, мешканцям міста і переселенцям незалежно від їх віросповідання.
Проектні пропозиції розробила сертифікований архітектор Джульєта Ніга (м. Львів). Ними передбачено розміщення на 1-ому поверсі пам’ятки амбулаторії сімейної медицини, лабораторно-діагностичного відділення та харчового боку з їдальнею на 35 посадкових місць, на 2-ому і 3-ому – кабінетів спеціалістів медико-соціальної реабілітації, конференц-залу та приміщень для проведення лекцій і майстер-класів, в мансардному – кімнат для тимчасового проживання пацієнтів. В архітектурно-художньому вирішення фасадів враховані архівні креслення 1808 р. даної пам’ятки архітектури.
Члени Ради схвалили в цілому представлену Концепцію створення Центру медико-соціальної реабілітації була і рекомендували для подальшого розгляду Консультативною радою з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області.
Пропозиція реставрації фасадів








