Реалізуючи заплановані заходи щодо збереження комплексу пам’яток архітектури XV-XVI ст. Нижньої Польської брами та відповідно підписаному 3 серпня цього року Меморандуму про співпрацю між Міністерством культури та інформаційної політики України, Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Кам’янець-Подільською міською радою і народним депутатом І. Марчуком Заповідник розпочав виконання робіт на Прибережній башті. Згідно укладених договорів з Кам’янець-Подільською архітектурно-археологічною експедицією Інституту археології НАН України і ПП «Гермес-С» з 28 вересня розпочато роботи з розчистки пам’ятки від земляного насипу та господарського сміття. Руїни башти мають збережені в надземній частині лише західну частину стіни першого ярусу і частину муру шлюзів територія якої раніше не досліджувалася.
В результаті розкрито прохід до шлюзової галереї та закладено шурф в середині башти. Було виявлено 3 бійниці нижнього ярусу Прибережної башти, уламки кераміки та фаянсу ХІХ-ХХ ст., мідну мотету XVII ст., фрагменти люльок XVII ст. та залишки деревини, яка могла бути складовою частиною оборонного гідротехнічного вузла. Подальші археологічні дослідження дозволять розкрити особливості конструкції єдиної в Центрально-Східній Європі оборонної шлюзової системи та приступити до реставрації комплексу споруд Польської брами. В загоні археологів під наглядом Петра Болтанюка працюють магістрант НУ «Києво-Могилянська академія» Євгеній Левінзон, магістранти та студенти К-ПНУ імені Івана Огієнка Олександра Бєлік, Ільдар Яхієв, Богдан Скоропада, Степан Яремко та робітник Костянтин Хіміч.