Висловлюємо щиру вдячність Ващуку Дмитру Петровичу – кандидату історичних наук, старшому науковому співробітнику відділу історії України середніх віків та раннього нового часу Інституту історії України НАН України за подарунок науково-популярного аналітичного каталогу «Матеріальна спадщина кримських татар ХІV-XVII ст.: Поділля і Волинь». Видання містить науковий аналіз збережених пам’яток історії та архітектури татарського походження, опис та популяризацію музейних колекцій, зокрема артефактів матеріальної культури, пов’язаної із кримськими татарами кінця ХІІІ-ХVII ст. в містах Кам’янці-Подільському, Меджибожі, Острозі, Дубні та Берестечку.
Особливо приємно, що автор детально проаналізував та здійснив уточнення наукової атрибуції татарської монети із нумізматичної колекції фондів Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» акче Гаджі Герая (карбування 1462-1463рр., монетний двір – Крим).
Книга відтворює міжетнічні, соціально-економічні відносини на теренах Поділля та Волині і стане в нагоді не лише дослідникам, а й усім, хто цікавиться історією України.